Děti chtějí být dospělými, dospělý dětmi...

14. září 2012 v 15:52 | Saráha |  Úvahy ostatních
Děti chtějí být dospělými, protože nechtějí chodit do školy, psát domácí úkoly, ráno časně vstávat a nechtějí poslouchat rodiče. Ale vůbec si neuvědomují, že až vyrostou začnou mít ještě větší starosti, budou muset chodit do práce, poslouchat nadřízené, starat se o rodinu a řešit nejrůznější problémy, co k životu patří. Narážíme na takové chování dětí každý den, a ani to nemusíme nijak extra vyhledávat.
Třeba osmiletá dívenka si své čerstvé umění čtení procvičuje místo na slabikáři nebo abecedě na pro pubertální děvčata zaměřeném časopisu BRAVO. A ještě ukazuje babičce obrázek Brada Pitta. Ta jen nevěřícně zakývá hlavou, že je úžasná a jak už je velká a užívá si dál svého skromného důchodu, kvůli němuž pracovala celý život.
Zasněné dospělé, jak se vracejí do svých dětských let, však taky není problém najít. Na hřištích, kde si hrávali s kamarády na pískovišti a plácali bábovičky, dnes vidí děti, jak po sobě střílí kuličkovými pistolemi, div si nevystřelí oko.
A vzpomínají, jaké to bylo být dítětem, chodit do školy a nikoli do zaměstnání, mít jen 6 hodin výuky a ne 8 hodin práce, mít prázdniny a ne pouze víkendy. Starosti se zdražováním nechat za sebou a být zase jen to dítě, které si plácá bábovičku..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama