Prosinec 2012

čas

8. prosince 2012 v 0:02 | Saráha |  Úvahy ostatních
Napadlo Vás někdy spočítat, kolik času týdně trávíte se svými spolužáky, ve své třídě, ve své škole? Možná budete překvapeni, když tuto dobu porovnáte s časem, který trávíte s rodinnou. Nebude to dlouho trvat a váš třídní kolektiv se rozejde a každý z vás bude muset někde znovu začínat. Každá skupina lidí je jiná, ale bohužel se stává že člověk i v novém prostředí opakuje stejné omyly. Pokuste se příští hodiny ve škole brát jako příležitost tyto omyly pochopit a využít k zamyšlení, jak co nejlépe prožít ten kousek času, který vaší třídě zbývá.

Spravedlnost

7. prosince 2012 v 23:54 | Saráha |  Citáty
Spravedlnost se zavázanýma očima je slepá, a tudíž nic nevidí a nemůže rozhodovat, kdo je vinný a kdo nevinný.

Stáří

7. prosince 2012 v 23:48 | Saráha |  Úvahy ostatních
Kdosi řekl, že mladí spěje nezadržitelně k dospělosti, tak dospělost zraje postupně k životní moudrosti. A k životní moudrosti patří nadhled, tolerance, laskavost, porozumění a především láska k životu ve všech jeho podobách... Období životní moudrosti se nazývá stáří. Slovem, na které lidé pomýšlejí jen neradi,. Slovem, kterého se někteří dokonce bojí. Zamýšleli jste se někdy nad tím, co člověku do života přináší staří? Proč mají lidé ze staří strach, proč se na toto životné období těší jen málokdo?

Zamyšlení - Jsme lepší než opice?

7. prosince 2012 v 23:41 | Saráha |  Úvahy ostatních
Úcta ke starším a naslouchání jim nemusí byt pouze záležitostí dobrého vychování. Svou roli zřejmě hrají rovněž geny. Alespoň tomu nasvědčuje studie francouzských vědců. Při pozorovaní opic, tedy živočichů, kteří jsou lidem evolučně nejbližší vědci zjistili, že se mladší jedinci, stejně jako většina lidí, zastaví a pozorně naslouchají, pokud se někdo ze starších chystá projevit. Navíc se ukázalo, že přestože se starší členové opičího společenství projevují méně, vzbuzují u mladších členů tlupy silnější a častější reakce. To, že se takové chovaní nevyskytuje pouze u lidí, ale můžeme ho pozorovat také u opic, podle vědců nasvědčuje tomu, že je respekt ke starším spíše vrozený, než naučený.